Kreowanie świata sposobem Skrzata

Każdy z nas żyje w swojej rzeczywistości. Te rzeczywistości różnią się od siebie wpływami innych „kreacji”.

Chcemy tego czy nie, jesteśmy zniewoleni przez innych kreatorów. Religia, media, środowisko, rodzice, przodkowie, polityka, ja:)

Jeżeli to sobie uświadomisz, Drogi Czytelniku, to będziesz mógł podjąć pewne działania związane z tworzeniem własnej „kreacji”.

Świat Skrzatów różni się od naszego pod wieloma względami, gównie tym, że istnieje, a dokładnie (teraz namieszam) wielu z nas chce żeby istniał, ale, że w niego nie wierzymy – co sprawia, że nie może zaistnieć w świecie realnym – mamy problem z jego budową. Istnieje w naszej świadomości.

Jeżeli coś istnieje w naszej głowie, duszy, to może istnieć w tak zwanym świecie realnym-jak mawiał Leonardo Da Vinci.

Dolina jest po to, żeby zebrać myśli i tworzyć, działać, poruszać boską mocą kreowania – jeżeli jesteśmy podobni do bogów współtwórzmy z nimi rzeczywistość. Niechaj będzie ona dla nas domem, w którym będziemy czuli się bezpieczni i wolni, gotowi do rozwoju.

 

A jak to widzą Skrzaty?

„Dano nam nieśmiertelne dusze, które chroni ciało. Ciało związane jest z umysłem, ten z kolei nim pojmie mądrość zawartą w duszy i odkryje tajemnice życia musi zostać poddany szkoleniom i próbom.

Nowe życie w skrzaciej społeczności, zwanej Doliną, rodzi się z miłości. Związane odwiecznym węzłem praznaczenia, łączy parę kochanków świetlistą iskrą miłości, podczas bezksiężycowej nocy. Po 12 miesiącach księżycowych na świat przychodzą bliźniacze dzieci-chłopiec i dziewczynka.

On i Ona są powiązani ze sobą fizycznie i duchowo. Dwa uzupełniające się, tworzące ideał dusze i chroniące je organizmy.

Droga do poznania duszy, odzyskania pamięci poprzedniego życia, trwa około 100 lat.
Nim Skrzat osiągnie tą dorosłość, która uprawnia go do połączenia ze Skrzatką, musi przejść pięć dwudziestoletnich poziomów wychowania.

  1. Wpierw zabawa i poznanie świata wyłącznie przez ideał natury. Nikt nie może w tym czasie udzielać mu rad, a tym bardziej odpowiadać na pytania. Młody Bezbrody sam kreuje swoją rzeczywistość, zachowując normy, które regulują jego rodzice – tak przebiega wychowanie i ćwiczenie rozumu.

  2. Czas studiów wśród mędrców – Białobrodych. Raz na miesiąc księżycowy skrzat zadaje tyle pytań, na które zdążą mu udzielić odpowiedzi Białobrodzi, a on zdąży zrozumieć i powtórzyć. Zapał do zdobywania wiedzy, musi w ten sposób zostać uporządkowany. Najtrudniejszy dla Białobrodych jest pierwszy miesiąc z Bezbrodym. Jego umiejętność zadawania pytań jest niedopracowana, wątki są powtarzane, a i on sam gubi się i zachłystuje potokiem informacji. Tak Skrzat dorasta do zdobywani wiedzy. Etap studiów kończy się wręczeniem kaptura – czapki skrzata, symbolu „ochrony” rozumu, który ma już swoją wartość i jest najważniejszym elementem ekwipunku w podróży Skrzata.

  3. Skrzat wyrusza w podróż, sprawdzić siebie, nauczyć się przetrwać w naturze, bez innych, ze sobą. Wędrówka ta składa się z dwóch elementów. Ten pierwszy, to obserwacja Doliny bez możliwości kontaktu z innymi. Jest określany jako etap „Ducha”.

  4. Drugi etap to szkoła przetrwania, z której Skrzaty nie zawsze wracają.

  5. Skrzat po powrocie jest zarozumiały, nie odzwyczajony od społeczności. Następuje czas wyciszenia i uporządkowania. Ten czas jest czasem odnalezienia Duszy. Skrzat przebywa w odosobnieniu. Podczas pełni przeprowadza rozmowę z Mędrcem, dzieląc się jednym przemyśleniem. Kiedy jest gotów, światłem w ciemną noc zostaje przywołany przez Skrzatkę ze swoich snów.

    Taką drogę musi przebyć każdy Skrzat i Skrzatka, by pojąć kim jest i kreować swoje życie mądrze i w pełni. Tak jest od wieków i tak pozostanie.”

Informacje o skrzatolog

Jestem Pedagogiem, Animatorem, Rękodzielnikiem, Pisarzem i Twórcą Gier (od planszowych, po skomplikowane gry fabularne w terenie). Uwielbiam powieści kryminalne Mistrza Arthura Conan Doyle i Krzysztofa Kotowskiego. Jestem też fascynatem Historii i Filozofii, mitów i legend. Uwielbiam Słowiańszczyznę i jej Baje - mądrość Prasłowian. W tym wszystkim zaistniały Skrzaty - to moja mądra i filozoficzna odpowiedź na ludzką głupotę określającą rzeczywistość, w której nakazano Nam żyć.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wychowanie skrzatów i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s