Skrzaty-mędrcy Prasłowian

Zawsze intrygowały mnie tajemnice… znacie to skądś?

Zastanawiało mnie na przyład, jak powstało Państwo Polskie. Każdy z nas zna historię zaczynającą się od Mieszka I, a co było wcześniej?

Dwa tysiące lat przed „chrzetem Polski” na tych ziemiach panowała pewna kultura, z której się wywodzimy – kultura łużycka (tak mawiają ci, którzy ją tak nazwali).

Jej atutem i powiedzieli byśmy dzisiaj- „dziwactwem”, była idealna równość społeczna. Wszyscy (bez przymusu i zbędnych ideologii) byli równi wobec prawa, mieszkali w takich samych chatach, używali tych samych narzędzi, a największą władzę stanowił WIEC złożony z mędrców.

Aby poczuć to, o czym piszę, polecam chociażby wędrówkę do Biskupina (można udać się również samochodem:).

Kultura Łużycka nagle znika  uczonym z kart i pojawia się sprzeczna z jej „skrzacimi normami”, Lateńska. Wciąż za mało o niej wiemy, ale jedno jest pewne – jest wyjątkowo skrzacia!

Skrzaty były, są i będą wolne. Nie zniewoli ich pieniądz, nieustanne dążenie do władzy, ani inne ludzkie choroby od których strzegli Łużyczan, przekazując im swoje mądrości.

Zgoda z naturą, to zgoda z duchem. Bogowie z Panteonu mitycznych polskich bogów, wskazują nam swoimi „mocami” cechy, które kiedy wpadną w ludzkie ręcę pojawia się pewnego rodzaju patologia.

Natura potrzebuje spokoju, jest uwarunkowana w czasie i przestrzeni. „Wszystko ma swój czas”. Ludzie chcą przyśpieszać, zwiększać, udoskonalać.

A co na to Białobrodzi (ponad 400 letni Skrzaci mędrcy)?

„Skrzat nie zna początku ani końca, jest jak las, wieczny. Człowiek jest naznaczony początkiem i końcem. Szuka drogi, której nie dane mu znaleźć, bo jest ona owiana tajemnicą i ludzkim kłamstwem.

Rozwój Skrzata jest rozwojem ducha i rozumu. Człowiek lubi rozwój namacalny. Od POCZĄTKU tworzy „dobra”, chcąc zostawić po sobie jak najwięcej, ze strachu przed KOŃCEM.

Nasza planeta jest kulą- to wskazówką życia, która jest odgadnioną, ale niezrozumianą ludzką tajemnicą. To zagadka częstotliwości. Mówi ona, że pęd może tylko przyśpieszyć  dojście do miejca z którego się wyszło.

Dla Skrzatów to część ciągu zdarzeń, dla człowieka KONIEC.”

Jeszcze do tego wrócę…

Reklamy

Informacje o skrzatolog

Jestem Pedagogiem, Animatorem, Rękodzielnikiem, Pisarzem i Twórcą Gier (od planszowych, po skomplikowane gry fabularne w terenie). Uwielbiam powieści kryminalne Mistrza Arthura Conan Doyle i Krzysztofa Kotowskiego. Jestem też fascynatem Historii i Filozofii, mitów i legend. Uwielbiam Słowiańszczyznę i jej Baje - mądrość Prasłowian. W tym wszystkim zaistniały Skrzaty - to moja mądra i filozoficzna odpowiedź na ludzką głupotę określającą rzeczywistość, w której nakazano Nam żyć.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Geneza powstania Skrzatów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s