Magiczne Skrzaty

Ludzie posądzając Skrzaty o magiczne moce tłumaczyli sobie to, co było dla nich niezrozumiałe.

Obrazek

Zło ludzkie jest przejawem strachu, niezrozumienia, tego co inne, niż to, co znane.

Gdyby nie lenistwo do zdobywania wiedzy i znikoma umiejętność słuchania mądrych, wynikająca z wrodzonej zarozumiałości i upartości, które są cechą Wendów, historia potoczyła by się inaczej.”

Księga Białobrodych

Skrzaty to znawcy natury, mistrzowie nauk przyrodniczych. Można ich nazwać Druidami, kapłanami natury. Nazywano ich demonami, leśnymi duszkami, zarzucano im rzucanie klątw, uroków oraz szamanizm.

Jednak czy leczenie ran ziołami: babką, krwawnikiem,

dolegliwości zdrowotnych przy pomocy kwiatów dziewanny, dziurawca

czy też wzmacnianie osłabionych jarząbem, czy kilkoma owocami kaliny zmieszanej z miętą pieprzową, czy też wspomniana przez Will Huygen’a „skrzacia akupunktura” to coś nadzwyczajnego?

To nie magia, a wykorzystanie natury wspomagającej nasz organizm, pochodzący z tej samej ziemi, co rośliny, rosnące by nas leczyć, lub jak mawiają „uzdrawiać”.

Skrzaty potrafią przewidywać pogodę dzięki obserwacji nieba, urodzaj i klęski żywiołowe. Czy to magia, czy nauka?

Białobrodzi potrafią rozmawiać z duszami przodków. Potrafią poruszać się po świecie astralnym i czerpać z niego energię. Czy to magia?

Każdy z nas to potrafi, ale nie każdy powinien to praktykować.

W „Dolinie” są żelazne zasady, które określają znaczenie i regulacje dotyczące tych praktyk.

Po pierwsze wśród Skrzatów podróże astralne (wychodzenie z ciała) mogą podejmować wyłącznie Białobrodzi, Ci, którzy weszli w światły wiek – skończyli 400 lat, albo innymi słowy, dożyli tego wieku.Taki wynik jest ściśle związany z mądrością – „wiedzą życia”.

Świat astralny jest jak jezioro zimową porą, skute taflą z wierzchu. Jeżeli go nie znasz, nie umiesz pływać i nigdy nie zanurzyłeś głowy pod lodowatą wodą nie zapuszczaj się przez znalezioną przerębel, bo utoniesz!

W mętnej wodzie rzeczywistość jest niewidoczna. W zimnej jesteś ogłupiony i nieodporny. Światło życia przenikające przez twardą taflę jest złudne. Jesteś bezbronny, kończy się powietrze, ciało wymarza, ale ty tego nie czujesz – unosisz się w wodzie. Oddalasz się od ciała w nieznane, a kiedy pragniesz powrotu odgradza cię już od niego zmrożona tafla. Z tego jeziora nie wolno nic zbierać ani spożywać. Wydaje się rajem, a jest pełne niebezpieczeństw.

Nim poznasz głębię, zrozum ją i obejmij kontrolę nad sobą.”

Księga Białobrodych

Odpowiedzialność za Dolinę i świat, w którym się znajdują jest silniejsza niż zaspokojenie ciekawości czy ambicji. Ludziom łatwiej jest wejść do świata demonów niż do wyższych światów. Nurty New Age i im podobne swoim „zbawiennym działaniem” zakłócają harmonię wszechświata. Indianie praktykujący swoją „magię” od pokoleń potrafili się nią posługiwać bez szkody dla siebie i innych. Biały człowiek, który „dorwał się” do „magii” tracił panowanie nad własną mocą. „Bezkresne pragnienie” to cecha, której Skrzaty nie posiadają. W życiu codziennym nie gromadzą więcej niż im potrzeba. Nie znają pojęcia własności, prywatności. Ich życiem kieruje nadzwyczajny umiar i poszanowanie do wszelkiego stworzenia.

Każdy organizm posiada energię Miłości – życia. Może być ona zwiększana i pomniejszana, jej źródło jest nieskończone, a jej ograniczeniem jest ciało i umysł.

Energię ogranicza materia, tak jak ilość przepływającej wody ogranicza tama. Nie wolno burzyć tamy, bo reguluje ona porządek. Zburzenie tamy spowoduje zalanie życiodajnych pól i wiecznych lasów.

Rzeka już nigdy nie popłynie tak jak płynęła, a powstałe jezioro będzie jałowe jak i jego dno, pełne śmierci.”

Księga Białobrodych

Informacje o skrzatolog

Jestem Pedagogiem, Animatorem, Rękodzielnikiem, Pisarzem i Twórcą Gier (od planszowych, po skomplikowane gry fabularne w terenie). Uwielbiam powieści kryminalne Mistrza Arthura Conan Doyle i Krzysztofa Kotowskiego. Jestem też fascynatem Historii i Filozofii, mitów i legend. Uwielbiam Słowiańszczyznę i jej Baje - mądrość Prasłowian. W tym wszystkim zaistniały Skrzaty - to moja mądra i filozoficzna odpowiedź na ludzką głupotę określającą rzeczywistość, w której nakazano Nam żyć.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Magia i Skrzaty i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s