Galeria Łódzka – Zimowa Dolina Skrzatów

Już od 1 grudnia, przez cały okres świąteczny możecie zobaczyć „Zimową Dolinę Skrzatów”. Na obszarze 36 m2 odnajdziesz skrzaty w ich naturalnym żywiole. Jak to możliwe?
– To pierwsza taka, naturalna ekspozycja. Jest na niej 20 skrzacich domów, skrzatów, je zamieszkujących oraz zwierzęta, które towarzyszą naszym bohaterom. – Opowiada autor, Konrad Dzięcielewski.

To nie jest dekoracja, to element lasu, który zagościł na specjalne zamówienie Galerii Łódzkiej. Nie ma tutaj plastiku, świątecznej tandety. Wszystko jest robione ręcznie, pełne emocji i ekspresji. Zobaczycie zimowy sen, ciężką pracę, miłość, samotność, wzajemną pomoc, walkę z żywiołem i ciepło domowego ogniska. „Zimowa Dolina Skrzatów” już od 1 grudnia „obrośnie” fontannę w Galerii Łódzkiej.

Zimowa Dolina Skrzatów od 1 grudnia w Galeria Łódzka

Zimowa Dolina Skrzatów od 1 grudnia w Galeria Łódzka

IMG_0356 IMG_0358 IMG_0361(fot. zrobione zostały podczas prac nad ekspozycją)

Informacje o skrzatolog

Jestem Pedagogiem, Animatorem, Rękodzielnikiem, Pisarzem i Twórcą Gier (od planszowych, po skomplikowane gry fabularne w terenie). Uwielbiam powieści kryminalne Mistrza Arthura Conan Doyle i Krzysztofa Kotowskiego. Jestem też fascynatem Historii i Filozofii, mitów i legend. Uwielbiam Słowiańszczyznę i jej Baje - mądrość Prasłowian. W tym wszystkim zaistniały Skrzaty - to moja mądra i filozoficzna odpowiedź na ludzką głupotę określającą rzeczywistość, w której nakazano Nam żyć.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s