Gry, zabawy, animacje w Parku

„PARK SKRZATÓW to inspiracja i plac zabaw dla dzieci od 4 do 90 roku życia, potem jest się już pełnoletnim skrzatem.”

Podróż jest opowieścią. Zaczynasz ją przechodząc przez niską bramę, gdzie czeka opuszczony świat Skrzatów i ludzi.
Weźmiemy udział w leśnych przygodach, niczym nasi 15 centymetrowi bohaterowie.


Autorskie, skrzacie gry i zabawy otwierają kolejną bramę do świata wyobraźni i zdradzają tajemnice natury

Przed Tobą spotkania z przyjaciółmi skrzatów, bohaterami opowieści Skrzatologa.

„Poznacie życie natury zagnieżdżone w żywej przestrzeni. Zrozumiecie i poczujecie siły przyrody. Dostrzeżecie piękno ukryte w mchu, trawie, konarach drzew… Dolinie Skrzatów.”

Zajęcia:

Animatorzy są w stanie profesjonalnie obsłużyć 60 osób w przewidzianym czasie zajęć – 120 minut. Grupy zorganizowane (bez względu na ilość osób-poniżej 60) dzielimy na 4.

Wstęp do Doliny Skrzatów – Aby wejść do Parku każda z 4 drużyn otrzymuje mapę skrzciego lasu i zadanie do wykonania. Zabawa jest wielką grą terenową, na zakończenie której każde dziecko opuszcza skrzaci świat z pomalowaną własnoręcznie skrzacią rzeźbą.

Łączka zabaw i chatka warsztatowa– Aby zyskać szacunek skrzatów trzeba zdobyć niezbędne sprawności. Stanowiska zabaw, oraz wielkie gry planszowe czekają tu na zdobywców brzozowych medali. (5 stanowisk)*

W chatce warsztatowej czekają proste warsztaty „kreatywnych” polegające na tworzeniu medali sprawności.

Tworzenie zielnika – Jedna z 4 grup otrzymuje zadanie związane z wędrówką do pobliskiego lasu, gdzie w miejscu oznaczonym na mapie znajduje się instrukcja tworzenia zielnika. Drużyna ma ograniczony czas!

Zagadkowy Pustelnik/Zielarka – zagadki na spostrzegawczość, oraz układanki logiczne, to czeka cię pod domkiem na drzewie Pustelnika i ogrodzie zielarki.

Podróż po dolinie skrzatów – ze skrzatologiem poznasz świat naszych małych bohaterów, oraz ich kompanów: owadów i zwierząt. Wędrówka zaczyna się w podziemiach Doliny skrzatów a kończy w baśniowej wiosce.

Rozśpiewany włóczykij/olbrzym – Skrzaty budują swoją nową wioskę, przyda się im pomoc: trzeba zebrać materiał, tj. zioła, patyki, orzechy, czy owoce (których rodzaje poznajemy podczas zabawy).

Kramik z pamiątkami – do dyspozycji zwiedzających są nasze ręcznie wykonane figurki skrzatów, książeczki z opowiadaniami pisane przez skrzatologa. W Kramiku znajdziesz również miniatury i akwarele z wizerunkami skrzatów.

Ognisko – na koniec zapraszamy grupy do skorzystania z naszego placu ognia, gdzie korzystając z naszego drzewa można przygotować małe ognisko np. na kiełbaski.

Zabawa odbywa się na odkrytej powierzchni. Większość zajęć przygotowanych jest na bezdeszczową pogodę. Jesteśmy przygotowani na przelotne opady – posiadamy „wiaty” i parasole ręczne do wypożyczenia.

Informacje o skrzatolog

Jestem Pedagogiem, Animatorem, Rękodzielnikiem, Pisarzem i Twórcą Gier (od planszowych, po skomplikowane gry fabularne w terenie). Uwielbiam powieści kryminalne Mistrza Arthura Conan Doyle i Krzysztofa Kotowskiego. Jestem też fascynatem Historii i Filozofii, mitów i legend. Uwielbiam Słowiańszczyznę i jej Baje - mądrość Prasłowian. W tym wszystkim zaistniały Skrzaty - to moja mądra i filozoficzna odpowiedź na ludzką głupotę określającą rzeczywistość, w której nakazano Nam żyć.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Park Dolina Skrzatów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s