Zło

Kiedy zbliża się noc, skrzaty, ludzie i zwierzęta – zarówno te duże, jak zające i jelenie, oraz maluśkie, jak żuki i mrówki, chowają się przed mrokiem. Ale to nie mrok jest zagrożeniem, lecz to, co dzieje się pod jego czarnym płaszczem. Pod osłoną nocy kryją się skrzaty i bezbronne istoty. Polują wytrwali, którzy czekają na moment przewagi.
W świecie ludzi jest tak samo, ale ludzie rzadko dostrzegają to, co jest niebezpieczeństwem. Nie jest nim ciemność, lecz to, co się w niej ukrywa! Często są to mary, które wychodzą z naszej wyobraźni, a gorzej, kiedy mary te nie są nimi, lecz przyjaciółmi, przeobrażonymi naszymi nocnymi lękami.
Skrzat ma sprawniejszą intuicję i zmysły – potrafi rozróżniać prawdziwe zagrożenie od fałszywego.

Informacje o skrzatolog

Jestem Pedagogiem, Animatorem, Rękodzielnikiem, Pisarzem i Twórcą Gier (od planszowych, po skomplikowane gry fabularne w terenie). Uwielbiam powieści kryminalne Mistrza Arthura Conan Doyle i Krzysztofa Kotowskiego. Jestem też fascynatem Historii i Filozofii, mitów i legend. Uwielbiam Słowiańszczyznę i jej Baje - mądrość Prasłowian. W tym wszystkim zaistniały Skrzaty - to moja mądra i filozoficzna odpowiedź na ludzką głupotę określającą rzeczywistość, w której nakazano Nam żyć.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wychowanie skrzatów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s