Skrzaty nie mają iFONÓW

Skrzat, jako postać myśląca, sporo czasu spędza na… myśleniu – rozmyślaniu, analizowaniu, wymyślaniu. Zwierze, tak jak i skrzat, wie, że jeżeli przestanie obserwować, analizować odbierać bodźców – zginie!
Skrzata i zwierze obowiązuje codzienny surwiwal – sztuka przetrwania. Ludzie coraz częściej uciekają od tego wysiłku. Robimy to nieświadomie, bo przestajemy myśleć. W szkole też uczą nasze dzieci, że wszystko można sprawdzić (wygooglać) i przyswoić.

I tak sobie przyswajamy, z gazet, z radia, z telewizji… tylko tyle ile każą, ile trzeba….

No ja wiem – wy nie:)

Jadąc komunikacją miejską obserwuję brak kontaktu z rzeczywistością ludzi, którzy mają słuchawki w uszach, jeżdżą i chodzą na automatycznym pilocie GPS. Nocą ich twarze oświetla blask ich małych ekraników -oświecenie.

Jeżeli słuchasz muzyki przez słuchawki, jesteś odbiorcą (faceci tak mają). Nie wymyślisz nic sensownego, bo mózg nastawiony jest na odbiór. Brak kontaktu z ludźmi sprawia, że brak nam kontaktu z rzeczywistością. W przestrzeni publicznej jesteśmy nie tylko okradani z myśli, ale i często pozbawiani portfeli….

W Dolinie Skrzatów wyłączcie telefon i posmakujcie prawdziwego świata, zdejmijcie buty, dotknijcie stopą ziemi, kamieni i trawy.  Myślcie jak stawiacie kroki, myślcie jak oddychacie, słuchajcie i zadawajcie pytania. Schylajcie się, wyciągajcie wysoko w górę. Żyjcie po prostu, bez zbędnej filozofi.

 

 

Informacje o skrzatolog

Jestem Pedagogiem, Animatorem, Rękodzielnikiem, Pisarzem i Twórcą Gier (od planszowych, po skomplikowane gry fabularne w terenie). Uwielbiam powieści kryminalne Mistrza Arthura Conan Doyle i Krzysztofa Kotowskiego. Jestem też fascynatem Historii i Filozofii, mitów i legend. Uwielbiam Słowiańszczyznę i jej Baje - mądrość Prasłowian. W tym wszystkim zaistniały Skrzaty - to moja mądra i filozoficzna odpowiedź na ludzką głupotę określającą rzeczywistość, w której nakazano Nam żyć.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wychowanie skrzatów i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s